Zaplecze SEO

zaplecze

Pozycjonując stronę na trudne frazy kluczowe jesteśmy zmuszeni do budowy swojego własnego zaplecza pozycjonerskiego. Zaplecze SEO to nic innego jak zbiór stron internetowych, z których linkujemy do naszej strony pozycjonowanej, bądź do innych stron zaplecza (np. metoda link wheel).

Zapleczem może być każda nasza strona, bez względu na skrypt, na jakim jest zbudowana, bez względu na to czy jest to blog, forum czy tematyczny portal. Najważniejsza zasadą dobrego zaplecza jest to, aby podobnie jak nasza główna strona było ono zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek oraz odpowiednio podlinkowane. Nic nie przyjdzie nam nawet z setek stron zapleczowych, jeśli nie będą prowadziły do nich linki. Dobrze jest, jeśli uda nam się postawić zaplecze na domenach z historią, przechwyconych, z page rankiem.

Bardzo ważnym elementem zaplecza jest to, aby było ono tematycznie powiązane ze stroną, którą pozycjonujemy. Przykładowo, jeśli pozycjonujemy forum o grach konsolowych to możemy stworzyć linkująca się wzajemnie sieć blogów, z których każdy będzie poświęcony innej grze na konsole. Dodatkowo możemy także utworzyć mniejsze tematyczne fora dyskusyjne traktujące tylko o tej jednej danej grze.