plyty

Jedna płyta korkowa – wiele możliwości

W każdej branży poszukuje się takiego materiału, który posiadałby jak najlepsze właściwości, a przy tym był trwały i elastyczny. Taki właśnie jest korek naturalny. Surowiec jest ceniony na całym świecie. Dzięki naturalności oraz wspaniałym właściwościom korek wykorzystuje się praktycznie w każdej dziedzinie. Wśród materiałów z korka prym wiodą dostępne w sprzedaży płyty korkowe (arkusze korkowe), korek ścienny, rolki korkowe, korek samoprzylepny, tablice korkowe oraz listwy dylatacyjne. Przyjrzyjmy się, jakie zastosowanie mają np. płyty korkowe.
czarny kork

Płyty korkowe jako materiał izolacyjny

Arkusze korkowe o różnych grubościach oraz gramaturach można stosować w formie izolacji. Dzięki świetnym właściwościom izolacyjnym (termicznym i akustycznym) korek nie przepuszcza ciepła oraz skutecznie wycisza pomieszczenie lub podłogę. Płyty wykonane z korka dobrze sprawdzą się zarówno przy izolacji dachu, jak i w formie podkładu pod podłogę.
Z kolei chcąc wyciszyć pomieszczenie, umieszcza się płyty pod tynkiem ściennym. Płyty o różnych wymiarach można zakupić na stronie: https://korkrollen.de/korkplatten/26-korkplatten-1mm.html. Arkusze korkowe są miękkie, sprężyste, lekkie oraz ciepłe i przyjemne w dotyku. Z tego względu mogą posłużyć nawet do celów dekoracyjnych.

Dekoracja pomieszczeń z wykorzystaniem płyt korkowych

Płyty korkowe stosowane w celach ozdobnych, mogą być wykorzystywane w różnej postaci. Ciekawym pomysłem są na przykład korkowe blaty kuchenne, podłogi, a także wycięte z płyty elementy, którymi dekoruje się ściany. Korek można także pomalować, dzięki czemu element dekoracyjny zyska zupełnie nowy wygląd.
vega
Świat korka jest fascynujący. Mnogość zastosowań tego surowca robi niemałe wrażenie. Jakość, jaką reprezentuje sobą ekologiczny korek, jest niezwykle cenionym atutem w dzisiejszych czasach. Naturalność zaliczana jest często do panujących trendów, jednak korek jest czymś więcej. Ten surowiec nieustannie zaskakuje, sprzyjając człowiekowi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *