Presell Pages

presell

Oprócz katalogów blogi typu presell page (w Polsce zwane także „preclami”) są również bardzo popularnym sposobem pozyskiwania backlinków. Nie dość, że z reguły oparte są o świetny skrypt blogowy Wordpress to na dodatek zamieszczane linki znajdują się w treści artykuły, co podobno, roboty Google bardzo lubią.

Artykuł do Presell Page

W przeciwieństwie do opisu strony w katalogu, artykuł presell page nie powinien mieć charakteru stricte reklamowego, opisującego naszą stronę „od stóp do głów”. Artykuł do „precla” powinien być związany tematycznie z usługą, którą oferujemy bądź z tematem, którym zajmuje się nasza strona. Dla przykładu – prowadząc forum poświęcone grom na konsole, możemy napisać tematyczny artykuł opisujący jakąś grę bądź porównujący ze sobą konkurencyjne tytuły.

Przyjęło się, że artykuł do „precla” nie musi być najwyższych lotów byle by spełniał jego wymagania, tj. zazwyczaj minimum tysiąc znaków oraz maksymalnie trzy linki wychodzące. Warto jednak tworzyć dobre artykuły, które nie tylko będą zaindeksowane przez roboty wyszukiwarek, ale także z chęcią przeczytają je ludzie szukający akurat informacji na dany temat.