Pozycjonowanie

pozycjonowanie

Pozycjonowanie to proces polegający na zdobyciu wysokich pozycji w wyszukiwarkach w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe strony internetowej. Pozycjonowanie to nie jednorazowy proces, lecz działania, które wykonujemy cały czas przez okres działania pozycjonowanej strony.

Posiadając sklep internetowy każdy właściciel pragnie zdobywać klientów. Oprócz korzystania z porównywarek cenowych klientów pozyskujemy z wyszukiwarek internetowych. W Polsce najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google, z której każdy korzysta, co dzień szukając przeróżnych informacji.

Aby znaleźć się wysoko w wyszukiwarce pod dane słowo kluczowe (np. sklep internetowy) musimy zadbać o odpowiednią budowę strony, jej strukturę i przyjazność dla robotów i ludzi. Jednym słowem należy ją zoptymalizować pod katem wyszukiwarek. Prócz optymalizacji najważniejszą rzeczą w pozycjonowaniu jest zdobywanie linków zwrotnych do naszej strony. Linki takie musza być opatrzone opisem, tzw. anchorem.

Proces pozycjonowania może trwać nawet kilkanaście miesięcy nim zakładane cele zostaną osiągnięte. Jeśli chcesz poznać podstawy optymalizacji i pozycjonowania stron sprawdź pozostałe podstrony naszego serwisu.