Optymalizacja

optymalizacja

Optymalizacja strony pod kątem SEO to proces pozycjonowania, który wykonujemy bezpośrednio w kodzie strony www. Poniżej przedstawiamy CI kilka podstawowych informacji odnośnie optymalizacji.

Podstawy optymalizacji stron

Optymalizacja kodu oraz wagi strony to jedna z podstawowych czynności, do jakich musimy przystąpić. Powinniśmy zredukować nie tylko wagę obrazków na stronie, ale także usunąć zbędny kod oraz starać się przyspieszyć działanie oraz wczytywanie witryny. Powinniśmy także zapewnić odpowiednią nawigację na stronie tak, aby nie tylko robot mógł swobodnie poruszać się między podstronami, ale i użytkownik.

Powinniśmy także zadbać o odpowiednią strukturę wyglądu linków wewnętrznych kierujących do podstron naszej strony oraz zadbać o to, aby treść strony się nie duplikowała (tj. stworzyć przekierowanie strony z www lub bez www). W tym pomoże nam plik .htacces oraz reguły mod_rewrite. Ważnym elementem dla robotów wyszukiwarek jest stworzenie mapy strony, oraz strony błędu 404 (dla użytkownika).

Oprócz tego powinniśmy zadbać o to, aby na danych podstronach serwisu występowały słowa kluczowe, na które pozycjonujemy stronę, bądź daną podstronę.