Narzędzia SEO

narzedzia-seo

Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo żmudna i długotrwała operacja. Warto ją sobie uprościć, tak abyśmy mogli skupić się na innych zadaniach bądź pozycjonowaniu innych stron.

Istnieje wiele popularnych narzędzi, które pomagają w zdobywaniu linków pozycjonujących do naszej strony. Jednym z nich jest np. Xrumer. To potężne narzędzie umożliwia zakładanie i uzupełnianie profili na forach dyskusyjnych a co za tym idzie także postowanie na nich. Każdy post zawiera nie tylko link w sygnaturce, ale także w treści postu. Taka metoda to oczywiście spamowanie, które jest nie zgodne z wytycznymi Google dla webmasterów.

Kolejnym z narzędzi, które działa również na zasadach Black SEO jest Scrapebox. Ten automat z kolei umożliwia komentowanie tysięcy blogów pozostawiając w komentarzach link do strony.

Prócz narzędzi do zdobywania linków istnieją także takie, które umożliwiają nam dobór odpowiednich słów kluczowych, analizę konkurencji, czy sprawdzanie i monitoring pozycji stron w wyszukiwarce. Z popularnych narzędzi do analizy możemy wymienić np. Market Samurai. Narzędzie to nie tylko pozwoli nam odpowiednio dobrać słowa kluczowe czy wyszukać nisze lub dokładnie przeanalizować Twoją konkurencję.