Katalogi SEO

katalogi

W Polsce bardzo popularną i polecaną początkującym pozycjonerom metodą na pozyskanie pierwszych linków do strony są katalogi stron. Są to specjalne witryny oparte o dedykowany, lub autorski skrypt, które skupiają strony użytkowników. Od dobrych dwóch lat w Polsce panuje moda na stawianie katalogów opartych o skrypt SEOkatalogu.

Dodawanie strony do SEOkatalogu

Z reguły różne wersje skryptów katalogów nie różnią się znacznie od siebie. Przede wszystkim na początek musimy przejść na odpowiednią podkategorię tematyczną, która najbardziej odpowiada tematyce naszej strony. Następnie po podaniu adresu strony musimy uzupełnić kilka pól:

Tytuł strony – wbrew pozorom nie podajemy prawdziwego tytułu, ale frazę, na którą pozycjonujemy naszą witrynę ( z tego względu, że tytuł wpisu w katalogu jest anchorem);

Opis strony – w kilku zdaniach opisujemy usługi lub to, co znajdziemy na naszej stronie. Budujemy całe, poprawne zdania, a nie ograniczamy się do wstawiania samych słów kluczowych;

Słowa kluczowe – tu z kolei wstawiamy frazy, na które pozycjonujemy nasza stronę www;

E-mail, zabezpieczenie antybotowe – nasz email podajemy po to, aby moderator katalogu wysłał nam powiadomienie o tym czy strona został dodana do katalogu. Natomiast zabezpieczenie przez robotami to zwykle reCaptcha, która należy przepisać.